Haber

Depremden etkilenen çiftin nikahı Nevşehir’deki KYK yurdunda gerçekleştirildi.

Türkiye deprem felaketiyle boğuşuyor…

Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremin beraberinde getirdiği acı hikayeler ortaya çıkıyor.

Düğün hazırlıklarını Hatay’da yapan ve 14 Şubat’ta nikah tarihini alan çift, afetin ardından bazı akrabalarıyla şehre gelerek Kredi ve Yurtlar Kurumu’nun Nevşehir Öğrenci Yurdu’na yerleşti.

Nikah töreni yapıldı

Sezer ve Serper çifti, evlilik için Nevşehir Belediyesi’ne başvurdu. Başvurunun olumlu sonuçlanmasının ardından depremzede çift için kaldıkları yurdun yemekhanesinde nikah töreni düzenlendi.

belediye başkanının düğünü

Çiftin nikahını Nevşehir Belediye Başkanı Mehmet Savran gerçekleştirdi.

İmzaların atılmasının ardından Önder Savran evlilik cüzdanını teslim ederken, çiftin nikahına şahitlik eden Gençlik ve Spor İl Müdürü Muhsin Özdemir çifte Türk bayrağı ve Kuran-ı Kerim hediye etti.

Savran, gazetecilere depremin ardından devletin tüm imkanlarının seferber edildiğini ve depremzedelerin yaralarının sarılması için çaba sarf edildiğini ifade ederek, felaketten dolayı tüm ülkeye başsağlığı diledi.

“Geride kalanlar için hayat devam ediyor”

Nikah masasında tanışan depremzede çiftin hayatın devam ettiğinin göstergesi olduğunu kaydeden Savran, şu ifadeleri kullandı:

Başımıza bir musibet geldiğinde ona katlanırız. Sabır, oturup hiçbir şey yapmamak değildir. Sabır, aksiliklere kararlılıkla göğüs germek ve çalışma ruhunu kaybetmemektir. Umarım bu düğün sabrımızın simgesi olur. Geride kalanlar için hayat devam ediyor. Umudumuzu kaybetmemeliyiz.

habereflani.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu