Ekonomi

Gaming Web3 projeleri ilk çeyrekte yaklaşık 800 milyon $ yatırım aldı

DappRadar ve Blockchain Games Alliance tarafından yayınlanan Gaming Web3 raporu dikkat çekici bilgiler sağladı. Rapora göre Web3 Gaming projeleri yılın ilk çeyreğinde yüz milyonlarca dolar yatırım aldı.

Oyun ve Metaverse odaklı blockchain projeleri, yoğun yatırımcı ilgisi görüyor. Son raporlara göre sadece Mart ayında 214 milyon projeye yatırım yapıldı. 2023 yılının ilk çeyrek yatırımları 739 milyon dolara ulaşmayı başardı. Yatırımcı ilgisine paralel olarak kullanıcı etkinliği de arttı.

Raporlara göre Metaverse projeleri, son 1 yılın en yüksek işlem hacmi olan 350 milyon dolara ulaştı. DappRadar verileri, Mart ayında 67.000’den fazla sanal grafiğin işlendiğini ortaya çıkardı. Çeyrek bazında veriler yaklaşık 143.000 adet sanal arazi alım satım işleminin yapıldığını yansıtmaktadır.

DappRadar ve Blockchain Games Alliance’ın raporu ayrıca dikkate değer zincir üstü cüzdan faaliyetleri sunuyor. Verilere göre, Mart ayında blockchain oyunları toplam blockchain işlemlerinin %44’ünü oluşturuyordu. Üç aylık AUW bilgileri, Gaming Web3 projelerinin DeFi’den daha iyi performans gösterdiğini gösterdi.

Bu makale ilk olarak BeInCrypto’da yayınlanmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu