Haber

Kütahya Belediyesi müteahhit otelden ücretsiz konaklama desteği

KÜTAHYA (İGFA) – Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, yardım elini uzatan herkese teşekkür ederek, bu duyarlı davranışın diğer işletmelere örnek olmasını istedi.

Depremden bu yana yaptığı yardımlarla depremzedelerin yanında olan Kütahyalıların yardımına kesintisiz devam ediyor.

Son olarak Kütahya Belediyesi’nin müteahhidi olan Ilıca Harlek Otel, depremzedelere ücretsiz konaklama imkanı sağladıklarını açıkladı.

Konuyla ilgili açıklama yapan İl Başkanı Prof. Dr. Alim Işık; “Ülkemizin içinde bulunduğu külfetli süreçte deprem bölgesine gönderdiğimiz araçlarla şehrimize dönen veya kendi imkânlarıyla Kütahya’ya gelip kalacak yeri olmadığını söyleyen vatandaşlarımız, belediyemizin müteahhidi olarak işlettiği Ilıca Harlek Otel işletmecimiz. Öncelikle bu sağduyulu ve duyarlı davranışı için işletme sahibimize teşekkür ederim. Yaklaşık 250 yatak kapasiteli Ilıca Harlek Otel, 10 Şubat – 10 Mart tarihleri ​​arasında depremzedelerimize bir ay süreyle ücretsiz tahsis edilecektir. Belediyemiz bu dönemde meclis kararı ile işletmecimizden alınan kirayı almama yönünde tasarruf gösterecektir. Kendisine bu güzel jesti için bir kez daha teşekkür ediyorum.”

Başkan Işık, bu örnek davranışın diğer konaklama tesisi işletmecilerini de harekete geçirmesini diledi.

yildizeli-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu