Haber

Menderes Belediyesi Hataylı Süt Üreticilerini Desteklemek İçin Süt Depoları Bağışladı

Menderes Belediyesi tarafından Hataylı süt üreticisine destek amacıyla sallama bölgesine 2 adet süt tankı bağışlandı. Menderes Belediye Başkan Yardımcısı Erkan Özkan, “Bölgede ekonomiyi canlandırmak ve üreticiye destek olmak için her türlü desteği vermeye devam edeceğiz.”

Menderes Belediye Meclisi Mayıs ayı olağan toplantısında oy birliği ile alınan karar doğrultusunda, Hatay ‘de depremzede süt üreticisine destek amacıyla bölgeye 2 adet süt tankı bağışlandı. Süt tankları, Menderes Belediyesi Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü tarafından kamyonlara yüklenerek bölgeye gönderildi. Tankerler, Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin Hassa’da kuracağı süt toplama merkezinde çalışacak.

YEM YARDIMI DA YAPILACAK

Meclis toplantısında Osmaniye’deki üreticilere ulaştırılmak üzere besi yemi takviyesi verilmesi de kabul edildi. Çalışmaların tamamlanmasının ardından Osmaniye’deki tarım kooperatifleri ve üreticilere 150 bin liralık besi yardımı yapılacak.

Desteklerle ilgili konuşan Menderes Belediye Başkan Yardımcısı Erkan Özkan, şunları söyledi:

“6 Şubat depreminin ardından hem deprem bölgelerine hem de ilçemize gelen depremzedelerimizin yanında olmaya devam ediyoruz. Hafta sonu meclis üyelerimizle Hatay’a giderek bölgedeki depremzedelerimizle bir araya geldik, dinledik. Her yıl düzenlenen Uçurtma Şenliğimizi gerçekleştirdik.Mayıs ayında Samandağ’da bina yaparak depremzedelerimizle bir olduk.Mayıs ayında meclisimizde aldığımız kararla Hatay’daki süt üreticilerine 2 adet süt tankı bağışladık. Tanklarımız yola çıktı.Osmaniye’de de yem katkı maddeleri ile üreticilerimizin yanında olacağız.Gerekli çalışmaları yapıyoruz.Bölgede ekonominin canlanması ve üreticinin desteklenmesi için her türlü zemini vermeye devam edeceğiz. .”

Kaynak: ANKA / Ekonomi

haber-hanonu.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu