Haber

Edirne Belediye Başkanı’ndan rüşvet alan personeli yakalayana teşekkürler

EDİRNE Belediye Başkanı Recep Gürkan, İmar İşleri Müdürlüğü’nde rüşvet aldıkları iddiasıyla tutuklanan iki personelle ilgili her yerde ‘çürük elmalar’ olduğunu belirterek, “Şikayetçi hemşerilerimize de, yetkililere de çok teşekkür ediyorum. Jandarma moralimizi bozdu, üzdü, bundan dolayı üzüldük” dedi.

Edirne Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nde görevli 4 kişinin rüşvet aldığı iddiasıyla Edirne Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı. Soruşturma kapsamında jandarma ekipleri SA, E.Ç., H.Ö. ve SS’yi gözaltına aldı. Zanlılar jandarmadaki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Zanlılar SA ve E.Ç. çıkarıldığı mahkemece tutuklanan H.Ö. ve SS, ülkeyi terk etme yasağı ile serbest bırakıldı.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, basın toplantısında gazetecilerin sorusu üzerine, “Şikayetçi hem vatandaşlarımıza hem de jandarmaya teşekkür ediyorum. Kim olduğunu bilmiyorum, bilmiyordum.” sormak. Ama ben kendisine teşekkür ediyorum, görevini yapan hem jandarmaya hem de adliyemize teşekkür ediyorum. Böyle bir şerefsizliği kim yapıyorsa âdeta gereğini yapsın, iyi ki yakalanmışlar. İçimizde çürük elma varsa görmeyebiliriz, fark etmeyebiliriz” dedi. buradan vatandaşlar adlı yetkililere gitmeleri gerekmektedir. Bundan rahatsız olmayacağız, memnun olacağız. Bilmiyoruz çünkü bilmiyoruz. Bu anlamda Edirne Belediyesi’nin sonuna kadar açık ve şeffaf olduğundan emin olsunlar. Aramızda 2 haydut olması 1500 kişi çalıştıran bu kurumu şerefsiz yapmaz.” Köşelerine yazıyorlar ima değil ama bilgi ve belgeniz varsa, raporunuz varsa, sansasyon varsa, Yetkili makamlara ihbar etmeyin, siz de en az o şerefsizler kadar şerefsizsiniz. Onlara buradan söylüyorum” dedi.

baglar-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu